Geçici bir e-posta kullanmak aşağıdaki avantajları sağlayabilir:

✅ Sizi istenmeyen e-postalardan koruyun
Çok sayıda web sitesi, örneğin bir e-kitap indirirken işlem yapmanıza izin vermek için e-posta adresinizi ister. Ve bu siteler verilerinizi kullanmayacaklarını veya istenmeyen e-postalar göndermeyeceklerini onaylasalar bile, asla bilemezsiniz, değil mi? Bu durumda, bu tür e-posta kimliklerini kullanmak gereksiz e-postalar almaktan kaçınmanıza ve gelen kutunuzu temiz ve spam'siz tutmanıza yardımcı olabilir.

✅ Kimlik avı saldırılarına karşı güvenlik sunar
Kimlik avı saldırıları, özel bilgilerinizi çalmak için kullanıcıları psikolojik olarak tespit etmek ve hedeflemek zordur. Farklı bir siteye sahte e-posta adresleri vererek, verilerinizi satsalar bile, o e-posta adresi olmadığı için gizliliğinizin tehlikeye girmemesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede internetteki güvenilir olmayan sitelerde gezinirken bu e-postaları kullanabilirsiniz.

✅Gerçek kimliğinizi gizler
Bu e-postalar kimliğinizi gizler ve internette gezinmenize ve tamamen güvenmediğiniz farklı sitelere kaydolmanıza izin verir.

✅ Belirli bir süre sonra silinir
Her geçici e-posta, kullandığınız tek kullanımlık e-posta hizmetine bağlı olarak belirli bir süre sonra silinir. Ayrıca, artık ihtiyacınız yoksa adresi manuel olarak silebilirsiniz.

Örneğin, Mail e-posta adresini ve gelen kutusu içeriğini 48 saat sonra silerken, 10 dakika mail bunları 10 dakika sonra yok eder.

Ayrıca, önemli bir e-posta alırsanız ve daha sonra görüntülemeniz gerekirse, birkaç tıklamayla cihazınıza indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir