Okumaktan hoşlanıyor musunuz, ancak paranızı her zaman kitaplara harcamak istemiyor musunuz? Neyse ki, çoğu zaman zorunda değilsiniz. Şu anda, e-Kitapları ücretsiz olarak indirmenizi öneren çok sayıda web sitesi var, ancak önemli bir dezavantajı var – onlara e-postanızı vermeniz gerekiyor. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebileceğinizi bilmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Tek kullanımlık bir e-posta kullanarak gerçek e-postanızı koruyun

Aradığınız bir kitabın, bir e-Kitap almak istiyorsanız e-postanızı bırakmanızı isteyen son derece şüpheli bir web sitesi dışında hiçbir yerde bulunmadığı zamanlar vardır. Bu durumda ne yapmalısınız? Cevap basit –geçici e-posta adresi kullanın! E-Kitapları indirmek için tek kullanımlık bir e-posta kullanmanın en belirgin avantajları şunlardır:

  • Spam’den kaçınmak. E-Kitaplar web sitelerinin e-posta adresinize ihtiyaç duymasının nedeninin, muhtemelen ilginizi çekmeyen sonsuz kitap teklifleriyle size spam göndermek istemeleri bir sır değildir. Gerçek gelen kutunuzun bir kabusa dönüşmesini istemiyorsanız ve sürekli yeni e-postaları silerek zamanınızı boşa harcıyorsanız, geçici bir adres kullanmalısınız.
  • Virüs almadığınızdan emin olmak. Daha da kötüsü, güvenilmez sitelerin e-postalarınızı kaydolmadığınız diğer hizmetlere satması nadir değildir, bu da daha fazla spam bülteni alacağınız anlamına gelir. E-posta adresiniz yanlış ellere geçerse, bir gün bir mektup açabilir ve bilgisayarınıza virüs bulaştırabilirsiniz.
  • Kayıt yok. E-Kitap indirme amacıyla ek bir e-posta kaydetmenin ve bir şifre ve giriş yapmak zorunda kalmanın aksine, sahte gelen kutusunu birkaç saniye içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Web sitesi herhangi bir kişisel bilgi kaydetmenizi veya sağlamanızı gerektirmez, tek yapmanız gereken ana sayfayı açmak ve yeni e-posta adresiniz ekranın üst kısmında görünecektir.
  • Tek kullanımlık e-posta hizmeti sadece hızlı ve güvenilir değil, aynı zamanda her zaman harika bir haber olan tamamen ücretsizdir.

Bu şekilde, geçici posta kullandığınızda, e-postayı e-postanıza alabilir veya e-postaya girdikten sonra web sitesinden indirebilir ve artık ihtiyacınız yoksa adresi unutabilirsiniz. Veya, düzenli olarak yeni e-Kitaplar alan biriyseniz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Anonim e-postanızı nasıl ayarlayabilirsiniz?

Geçici e-postalar, hayatınızı kolaylaştırmak ve kişisel veya iş e-posta adreslerinizi, kimsenin uğraşmak istemediği reklam bültenleri ve sinir bozucu (bazen tehlikeli) spam tarafından bombardımana tutulmaktan korumak için tasarlanmıştır. E-Kitabı almak için anonim bir e-posta adresi kullanmaya başlamanın yolu son derece basittir:

  • https://mail.gen.tr açtığınızda, bilgisayarınız için özel olarak oluşturulmuş bir e-posta adresi göreceksiniz.
  • Ekranın sol tarafındaki “Kopyala” düğmesini tıklayın.
  • İlgilendiğiniz kitapları içeren e-Kitap web sitesine gidin ve yeni sahte postanızı girmek için Ctrl + V tuşlarına basmanız yeterlidir.
  • Siteye bağlı olarak, kitabı web sitesinden doğrudan bilgisayarınıza indirebilirsiniz veya girdiğiniz e-posta adresine gönderilir. İkinci durumda, tek yapmanız gereken geçici e-postanıza geri dönmek, “Yenile” düğmesini tıklamak ve e-Kitabı görüntülemektir.
  • E-Kitabınızı içeren e-postanın üstünde, dosyayı cihazınızda seçtiğiniz yere kaydetmek için “İndir” düğmesini görebileceksiniz, bu da son derece kolay ve hızlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir