İnternette çok zaman harcıyorsunuz, sosyal medyada iletişim kuruyorsunuz, e-kitap okuyorsunuz ve video rehberlerini ve çevrimiçi dersleri izliyorsunuz. Web, yeni beceriler kazanmak ve kendilerini geliştirmek isteyen insanlar için sınırsız olanaklar sunar. Ne yazık ki, internette gezinmenin bir dezavantajı vardır: elektronik postanız, önemli e-postaları bataklığa sürükleyen tonlarca spam mesajla dolup taşar. Bundan nasıl kaçınacağınızı öğrenmek için daha fazla bilgi edinin.

Geçici e-posta nedir?

Tek kullanımlık e-posta, web kaynaklarına erişimlerini sınırlamadan özel bilgilerini güvende tutmak isteyen kullanıcılar için mükemmel bir çözümdür. Mesele şu ki, bir kullanıcıya geçici bir e-posta adresi verilir ve kullanıcının uzun bir kayıt işlemini geçmesine, kişisel bilgilerini bırakmasına veya asıl e-posta veya telefon numarası aracılığıyla kaydı onaylamasına gerek yoktur.

Kayıt bir dakikadan az sürer ve yeni e-posta klasörünüze erişim tek bir düğmeye tıklayarak sağlanır.

Anonim e-posta ne için kullanılır?

Birisi neden geçici e-posta kullanmak istesin ki? Uygulama alanı muazzamdır:

  • Kupon ve indirim web sitelerini ziyaret etmek. Bir kullanıcının bir kez kaydolması ve ardından web sitesine kullanıcı adı / şifresi otomatik olarak eklenerek girmesi gerekir. Ayrıca, bir kullanıcının neredeyse tüm kullanıcılar tarafından okunmayan promosyonlar, kampanyalar ve indirimlerle ilgili düzinelerce e-posta mesajını temizlemesi gerekmeyecek.
  • Online alışveriş. Daha önce ziyaret etmediğiniz bir e-mağazada ürün sipariş ederseniz, asıl e-posta adresinizi ifşa etmek her zaman mantıklı değildir. Bunun yerine, bunu yaparken anonim bir e-posta adresi belirtmek daha makul olacaktır.
  • Eğitim kurslarına ve atölye çalışmalarına kayıt. Bazı durumlarda, daha sonra e-posta adreslerini girip kaydolan birkaç arkadaşınızı davet ederseniz ücretsiz bir eğitim kursu sağlanır. Arkadaşlarınızdan katılmalarını istemek yerine, bir tıklamayla yeni bir e-posta adresi oluşturabilir ve davet e-postalarını kendiniz alabilirsiniz.
  • Web kaynaklarının incelenmesi. Bazı web siteleri, @com dışında kayıt olurken herhangi bir e-posta adresini kabul etmez. @com bir e-posta oluşturmak yerine, geçici bir e-posta adresi kullanmak çok daha kolaydır.

Bu, anonim e-posta adresinin nerede yardımcı olabileceğine dair kapsamlı bir liste değildir. Kullanımı, ayrıntıları girme ve şifreleri hatırlama zorunluluğundan kurtulduğu için zaman kazandırır. Bu fırsatı değerlendirmeniz bir dakikadan az sürecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir