Bu günlerde herkesin bir e-posta adresi var, çünkü bir tane olmadan yeterli İnternet deneyimine sahip olmak neredeyse imkansız. Bir sosyal medya hesabı oluşturmak, forumda bir profiliniz olması veya bazı dosyaları indirmek istiyorsanız, bir gelen kutunuzun olması gerekir. Aynı zamanda, web’e düzenli olarak göz atarsanız, anonim e-postalar hakkında bazı bilgiler görmüş olabilirsiniz. Bu tür e-postaların normal olanlardan ne kadar farklı olduğunu hala merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

Standart ve tek kullanımlık e-postaları karşılaştırma

Sahte ve normal e-posta adresleri kullanırken fark edeceğiniz birçok fark vardır. Geçici postanın en önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Anonim e-posta adresi kimliğinizi gizler.
  Tek kullanımlık e-posta adresinizi başka bir kişiye vermeye karar verdiğinizde, kimliğinizi öğrenemeyeceklerinden emin olabilirsiniz. Gizliliğinizi korumak istemek için hangi nedenlere sahip olduğunuz önemli değil, ancak bu fırsata sahip olmanız kesinlikle harika. Adınızı silseniz veya gerçek e-postanızda değiştirseniz bile, kullandığınız e-posta hizmetine ve alıcınızın ne kadar bilgili olduğuna bağlı olarak, IP’nizi öğrenebilirler. Anonim postayı kullanarak, IP’niz web sitesinde saklanmadığı için kendinizi korursunuz.
 • Kayıt olmanıza gerek yoktur.
  Normal bir e-posta adresi ayarladığınızda, parolanızı unutmanız durumunda adınızı girmeniz, bir kullanıcı adı ve parola oluşturmanız ve telefon numaranız gibi bazı bilgileri girmeniz gerekir. Tek kullanımlık bir e-posta adresi kullandığınızda bu adımların tümünden kaçınılabilir, çünkü tüm amacı gizliliğinizi korumaya yardımcı olmaktır, bu nedenle yalnızca kişisel bilgilerinizi girmek zorunda kalmamanız mantıklıdır. Girişiniz otomatik olarak oluşturulacaktır, ancak daha kişisel görünmesini istiyorsanız, özellikle bu yeni e-postayı başka bir kişiye vermek istiyorsanız, ekranınızdaki “Değiştir” düğmesini her zaman tıklayabilir ve istediğiniz girişi girebilirsiniz. Ayrıca, etki alanını en çekici görünene kadar yapabilirsiniz.
 • Geçici e-postalarınız silinir.
  Anonim e-posta adresinin standart olanla karşılaştırıldığında bir başka farkı da, alacağınız e-posta mektuplarının sonsuza dek saklanması amaçlanmamasıdır. En yüksek koruma düzeyini sağlamak için e-postalar saatte bir kez silinir. Harika olan şey, daha sonra görüntülemeniz gereken önemli bir e-posta alırsanız, sadece birkaç tıklamayla akıllı telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza indirebilmenizdir.
 • Adresi hızlı bir şekilde silebilirsiniz.
  Sahte gelen kutunuza artık ihtiyacınız yoksa veya yalnızca farklı bir gelen kutunuza geçmek istiyorsanız, bunu tek bir düğmeyi tıklatarak yapabilirsiniz – Sil. Bunu yaptıktan sonra, mevcut e-postanız devre dışı bırakılır ve ekranın üst kısmında yeni bir tane görünür.
 • Maksimum basitlik.
  Birçok modern e-posta hizmeti çok sayıda özellik sunar, ancak insanların çoğunun bunları asla kullanmadığını söylemek güvenlidir. Geçici e-posta, tam teşekküllü kişisel e-posta adresi olarak kullanılmak üzere tasarlanmadığından, son derece basit ve kullanışlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Mektuplarınızı görüntülemek ve onlarla ne yapmak istediğinize karar vermek sadece birkaç saniye sürecektir – cihazınıza kaydedin veya silinmelerine izin verin.

Aktif bir İnternet kullanıcısıysanız, bilgisayarınızın korunmasını sağlama ve gerekirse kimliğinizi gizleme şansı sundukları için anonim bir e-postadan yararlanabilmeniz daha olasıdır. Tek kullanımlık e-posta ile ilgili bir başka harika şey, belirtilen tüm avantajları sağlamasına rağmen kullanımının ücretsiz olmasıdır. İhtiyacınız olduğunda sahte bir tane kullanarak spam’in kişisel e-postanızı taşmasını önleyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir