Facebook gibi bazı forumlarda veya sosyal medyada hesap oluşturmak istediğiniz her seferinde, bir etkinleştirme bağlantısı almak için e-posta kutunuzla ilgili bilgileri girmeniz gerekir. Ne yazık ki, kayıttan sonra, bu sosyal medya size ilginizi çekmeyen işe yaramaz bilgiler içeren düzinelerce mesaj gönderir. Kural olarak, her birinin avantajları olan çeşitli sosyal medyada hesap açarsınız. Örneğin, Facebook gayri resmi iletişim için, LinkedIn – profesyonel iletişim için ve Instagram medya paylaşımı için daha uygundur.

Bu sosyal medya günde sadece 2-3 mesaj gönderse bile, posta kutunuz bir haftanın sonuna kadar yüzlerce işe yaramaz mesajla dolup taşacaktır. Yani tüm bu spam’lerden kurtulmak istiyorsanız sosyal medya hesapları oluştururken geçici mail kullanabilirsiniz.

Bir çoğu, geçici postanın yalnızca suç amaçlı davetsiz misafirler veya reklam ve virüs göndermek için spam gönderenler tarafından kullanıldığına inanmaktadır. Ancak, öyle değil. Geçici posta, spam ile mücadele için mükemmel bir araçtır. Örneğin, gerçek posta kutunuzu yalnızca kişisel veya iş iletişimi için ve geçici posta kutusu için kullanabilirsiniz – yazışmaların geri kalanı ve sosyal ağlarda veya çeşitli forumlarda kayıt için. Böylece, gerçek postanızı ifşa etmeyeceksiniz, çöpe atılmayacaksınız, bu nedenle postaları sıralamak ve spam arasında önemli e-posta iletilerini aramak için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak.

Tek kullanımlık posta servisinin kullanımı çok basittir ve kayıt gerektirmez. Bilgisayarınızdaki veya mobil cihazınızdaki tarayıcıda mail.gen.tr web sayfasını açmanız yeterlidir ve yeni oluşturulan geçici posta kutusuna erişebilirsiniz.

Kullanıcı geçici posta kutusuna erişmek için herhangi bir kayıt bilgisi girmediğinden, kendisini kişisel verileri ifşa etmekten korur. Böylece, kullanıcı kendisini yalnızca sosyal ağlardan gelen gereksiz bilgi mesajlarından korumakla kalmaz, aynı zamanda davetsiz misafirlerden gelebilecek olası saldırıları da önler. Şu anda, kimlik hırsızlığı oldukça yaygındır, bu nedenle İnternet’te maksimum anonimlik için çaba sarf etmek gerekir, aksi takdirde kişisel verilerinizi cihazlarınızdan ve elektronik cüzdanlardan veya kredi kartlarından gelen paranızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

temp-mail.org gelen geçici postaları aktif olarak kullanın ve mümkün olduğunca korunacaksınız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir