Yeni başlayan uygulama ve web sayfaları geliştiricisi sonunda e-posta ile ilgili bir dizi sorunla karşı karşıyadır. Yeni kullanıcı kaydı, kullanıcı geri bildirimi, posta hizmetleri, e-posta bildirimleri, posta kullanarak satış yöneticisi sorguları – bunların tümü uygulamanızda veya bir web sayfasında uygun e-posta ayarlarını gerektirir. Ne yazık ki, amatör geliştirici için web sayfalarının oluşturulmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış CMS (içerik yöneticisi sistemi) şablonları bile, e-posta hizmetlerinin doğru işlevini garanti etmediğinden, geliştiricinin manuel işlevsel testler yapması gerekir. Bu nedenle, kullanıcı kayıt modülünün etkinleştirilmesi, geliştiricinin web sitesinde veya uygulamasında e-posta işlevlerinin manuel olarak test edilmesini gerektirir.

Sonunda, geliştiricinin geçici e-posta kutularıyla test kullanıcılarının manuel kaydını yapması ve bu posta kutularını Gmail veya Yahoo gibi ücretsiz posta hizmetlerinde oluşturmak için çok zaman harcaması gerekir. Geçici posta hizmetlerini kullanmak, test sürecini büyük ölçüde kolaylaştırabilir, çünkü kayıt için zaman kaybı gerektirmez.

Web geliştiricileri tarafından geçici posta kullanımına ilişkin daha fazla örnek

Web geliştiricileri genellikle web sitelerinde, kullanıcılara otomatik olarak e-posta iletileri gönderen ek işlevler uygular ve bu özelliğin manuel olarak test edilmesi gerekir.

Örneğin, hemen hemen her web sitesinin geliştiriciye veya yöneticiye e-posta ile bazı iletiler göndermek için kullanılabilecek bir geri bildirim formu vardır. Gerekli tüm güvenlik özelliklerini uygulamadan önce yöneticinin gerçek posta kutusuna yapılan saldırıları önlemek için bu formun geçici posta kutusu kullanılarak sınanması gerekir. Geri bildirim formunun işlevsel olarak sınanması sırasında gerçek posta kutunuzu ifşa etmemeniz ve https://mail.gen.tr/ geçici posta kutusu kullanmanız önemle tavsiye edilir,

bir başka iyi örnek de kayıtlı kullanıcıları bazı olaylar hakkında bilgilendirmek için postalama işlevini uygulamaktır. İlk bakışta, bu basit işlev herhangi bir işlevsel test gerektirmez, ancak geçici postayla test edilmesi gereken bazı özel özellikler vardır: teslimat programı, abone olma ve abonelikten çıkma özelliği, farklı karakter kümelerinin desteği, spam filtrelerini atlamak için standart başlıkların kullanılması, kişiselleştirme özellikleri vb. Gördüğünüz gibi, posta işlevi, https://mail.gen.tr/ tek kullanımlık posta kutusu kullanılarak test edilmesi gereken bir düzine farklı seçenek içerebilir.

Web geliştiricisi çevrimiçi mağaza oluşturduğunda, yukarıda belirtilen tüm özellikleri birleştirir ve posta gönderme işlevini test etmek ve test posta kutularını kaydetmek için çok zaman harcamak zorundadır. mail.gen.tr’dan tek kullanımlık posta kutusu, geliştiricinin çok zaman kazanmasına ve test sürecini hızlandırmasına yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir